Tokat Valisi çekiçli saldırıya kırmızı ışıkta şahit oldu

Nurhan İÇMEZ / Tokat Haber Gazetesi

TOKAT (İGFA) – Tokat’ın Huzuru toplantısında bir konuşma yapan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, trafikte yaşadığı, geçen haftalarda cereyan eden bir olayı ayrıntılarıyla anlattı.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, trafikte seyir halindeyken şahit olduğu ve çabucak yanındaki iki araç ortasında ufak bir sürtüşmeden çıkan olayı anlattı.

“PEK ÇOK BEŞERE DEHŞETİ YAŞATTILAR”

Vali Hatipoğlu olayı şöyle anlattı: “Hemen yanımızda bulunan araca, gerideki araçtan 3 kişi indi. Ellerinde çekiçlerle saldırmaya başladılar. Bizim takımlarımız, vazifelerimiz müdahale ettiler, aldılar, beklettiler. Vatandaşları emniyete süreç yapılmak üzere karakola götürdüğünde ‘ya biz kendi ortamızda uzlaşmıştık bizi niçin buraya getiriyorsunuz’ dedi. Meğer o kavşakla benim üzere kırmızı ışıkta bekleyen pek çok insan var. Ve bunlar dehşeti yaşattılar. Ancak çok rahat bir halde daha sonrasında ‘ya bizi buraya niçin getirdiniz? Biz orada uzlaşacaktık’! Kardeşim otomobilin camlarını indirdik, bir sürü hakaretler ediyorsun, küfürleri ediyorsun, karşılıklı nereye dayanacağı belirli olmayan bir tartışmayı, şayet bizim gruplarımız olmasaydı tahminen değişik yerlere gidebilecek bir olayı, 15 dakika içerisinde ‘Ya biz anlaşacaktık zaten’ noktasına getiriyorsun” diyerek empati vurgusu yaptı.

Hatipoğlu, “O yüzden vatandaşlarımıza işte biraz sempatiyi, biraz kendisini diğerinin yerine koymayı ve her şeyden evvel nezaketi sahiden tekrar hatırlatmak lazım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir