One UI 5’i destekleyen Samsung cihazlara “Bakım Modu” geldi

Son yıllarda bilgi ihlallerin yaşanması ve ferdî bilgilerin internette satışa çıkması tüm akıllı telefon kullanıcılarını huzursuz ediyor. Bilhassa tüm bilgilerinize erişebilen teknisyenlere telefonunuz teslim edildiğinde telaşlar daha da artıyor. Bu nedenle birçok kullanıcı servise vermeden evvel aygıtlarını sıfırlıyor. Fakat servis süreci tamamlandıktan sonra uygulama ve dataları tekrar yüklemek kullanıcıların çok fazla vaktini alıyor.

Samsung, bu sorun için “Bakım Modu” ismini verdiği özelliği One UI 5’i destekleyen Samsung aygıtlar için kullanıma sundu.

Yeni mod, Ayarlar içerisindeki “Pil ve Aygıt Bakımı” altında yer alan kısımdan etkinleştirilebiliyor. 

Bakım modu etkinleştirildiğinde, yüklenmiş uygulamalar, fotoğraflar, görüntüler ve öbür hassas bilgilere erişimi engelleyen başka bir kullanıcı hesabı oluşturuluyor. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamaların kullanımını devre dışı bırakılıyor. Ayrıyeten Bakım modunda oluşturulan tüm datalar yahut hesaplar, mod kapatıldığında otomatik olarak siliniyor. Teknisyen bu sayede sadece satın aldığınızda telefonunuzda varsayılan olarak yüklü uygulamaları  görebiliyor. 

Samsung One UI 5.0 güncellemesini Galaxy S22 kullanıcılarına sundu. 2023’e kadar bu özellik, Android 13 güncellemesi için uygun olan öteki Samsung akıllı telefonlarda kullanılabilir olacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir