Okan Buruk maçtan sonra hakemden yakındı

Galatasaray teknik yöneticisi Okan Buruk, Konyaspor maçı sonrasında, “İki tane kırmızı kart konumu vardı. Birine VAR’dan ihtar gelmedi, Dubois’nın ayağına basılması. Oburu de Ahmet Oğuz’un konumu.” dedi.

Galatasaray teknik yöneticisi Okan Buruk, Konyaspor karşısında kaybettikleri maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

İkinci yarı aslında beklediğimiz üzere geçti. Devre ortası oyuncularıma ikinci golü bulmamız gerektiğini söyledim. Buna yakın bir çok konum bulduk aslında; ancak ikinci gol atamayınca 1-1’den sonra 80 sonrası yaptığımız atılımlar tahminen rakibe daha çok konum vermemizi sağladı. Doğal ki bizim beklentimiz hücumsal manada daha üretken olmamızdı. Çabuk ettik, top kayıpları yaptık, makus orta yaptık ve makûs pas verdik. Yanlış uzun toplar oynadık. İki tane forvet varken ve kenarlara inme talihimiz varken, top bizdeyken ve rakip bize oynama talihi vermişken iki forvetimize yan ortalarla top getirmemiz gerekirdi. Bunu net bir halde yapamadık.

Son kısımlarda kopmalar oldu. 2-1 sonrası verdiğimiz konumlar oldu. Oyun geneline baktığımızda aslında elimizde olan bir müsabakayı bugün kaybettik. Bunun hüznünü natürel ki yaşıyoruz, yaşayacağız. Dokuz puan önde olduğumuz bir haftaya girmiştik. Artık rakibimiz maçlarını oynayacak. Onların maçlarına bakacağız. Başımızı kaldırıp tekrar buraya nasıl 14 galibiyetle geldiysek, bundan sonraki maçlarda da yeniden tıpkı performansımızı sürdürmeye çalışacağız. Dediğim üzere hüzünlüyüz. Bu manada çok fazla söyleyecek kelam yok; lakin dediğim üzere bu kadro işler yaptı, uygun bir kadroyuz, uygun bir takıma sahibiz. Bu ortadan sonra tekrar toparlanıp en âlâ biçimde başlayacağız.”

“İki kırmızı kart verilmedi”

“Bugün maç içersinde olağan ki iki tane de kırmızı kart konumu vardı. Biri VAR’dan ikaz gelmedi. Leo Dubois’nın ayağına basılması… İkincisi Ahmet Oğuz’un geriden Rashica’yı çekip düşürmesi. Buna misal konumlarda maç içinde çok fazla sarı kart gösterdi. Tahminen benim açımdan hakem Zorbay Küçük’ün bugünkü maça tesiri olarak göstermediği o iki kırmızı kartı söyleyebilirim.”

Mertens’in yokluğu

“Mertens bizim için kıymetli bir oyuncu. Birçok oyuncu olmadığında yerini öteki oyuncularla kapattık. Rashica bugün kısım bölüm orada uygun işler yaptı. Golü de onunla bulduk. Mertens’in hem hamle presi hem opsiyonlarının olması, ekibi yönetmesi bizim için ikinci forvet olarak çok kıymetli. Onun yokluğu iki maçta da ortaya çıktı. Oynayan oyuncuların da performansları daha üste çıkabilirdi. Milot oyunun güzellerindendi. Daha sonra o bölgeye Zaniolo’yu aldık. Milot’u sağa çektik. Daha yeterlisin yapabilecek gücümüz vardı. Bugün bilhassa son kısımdaki oyun bize yakışmadı”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir