Kazım Yücel: ” Vatandaşlar İYİ’leri bekliyor.”

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Lider Adayı Kazım Yücel, Kocasinan Belediye Lider Adayı Yurdaer Şahin ile birlikte seçim çalışmalarını yürütüyor. Yücel ve Şahin’in adresi bu sefer Cumhuriyet Meydanı oldu. Seçim çadırlarına iyi olsun dileklerini ileten Yücel, daha sonra meydan ve etrafında seçim çalışması yaptı. Kazım Yücel ve İyi Parti heyeti, coşkuyla karşılandı, herkes heyet ile fotoğraf çekinmek için uzun uzun bekledi. Vatandaşları dinleyen Kazım Yücel, onlara da sıkıntılarının tahlili için kelam verdi.

Meydandaki vatandaşların gündeminde öncelikle ekonomik meseleler vardı. Kazım Yücel’e kaygı anlatan vatandaşlar, “Ya liderim, bugün aldığımız eseri yarın tıpkı fiyata alamıyoruz. Bakın geçen haftaya kadar sütün litresini 20 TL’ye alıyorduk artık 25 TL’ye almaya başladık. 5 litrelik sütün fiyatı 100 TL iken artık 125 TL oldu. Bu kolay bir örnek. Yumurtayı durdurabilene aşk olsun zati. Bir gün 95’e alıyorsun sonraki gün 125 TL’ye alıyorsun. Her alanda inanılmaz bir dengesizlik var. Her şey başını almış gidiyor. Tek ilerlemeyen şey ise maaşımız. Bir çoğumuz emekliyiz. Evvelce taban fiyatın 1,5 katı maaş alırdık artık 14-15 bin TL alıyoruz. Ortamızda konutu barkı olmayıp 10 TL alan emeklilerimiz de var. Allah’tan da korkmuyorlar. Biz bu maaşlarla ne alacağız? Esasen artık muhakkak günler oruç tutmaya başladık, öteki günlerde de aç yatmaya başladık. Konuşmaya gelince dinden imandan bahsederler ve ‘Komşusu aç yatarken; kendisi tok yatan bizden değildir’ derler. Bunların hiçbir şeyden dehşetleri da kalmadı. AÇ YATIRIYORUZ AÇ” dediler.

Kayseri’nin meselelerine da değinen vatandaşlar, “Kentin en büyük sorunu trafik oldu. Aracı olanlar için de yayalar içinde sıkıntı ile dolu. Aracı olanlar kendi araçlarında aracı olmayanlar da toplu taşıma araçlarında sıkıntı çekiyor. Bakın İldem’de oturan birisi Kent Hastanesi’ne nasıl gidecek. Ya tramvay ya da toplu taşıma aracına binecek. Kent Hastanesine 2 saate ulaşamıyoruz. Hem ara uzak hem her taraf trafik ışıkları ile dolu. Kent merkezinde her belediyenin kaldırım anlayışı faklı. Engelliler için yaşanabilir bir kent yok. Bakın meydanda görme engelliler için oluşturulan sarı çizgilerin üzerinde belediyenin çadırları var. Bu beşerler nasıl yol alacak? Yol alsa bile levhalar plansız, görme engelli kardeşlerimizin başlarına ziyan veriyor. Bir konuğunuz geldiğinde Kayseri’de Kayseri lezzetlerini tattıracağınız yeriniz yok. Emeklilerin oturabileceği alanlar değerli. Herkes caminin etrafında akşama kadar vakit öldürüyor. Bayanlarımız çarşı içinde rahat gezemiyor. İnsanların vakit geçireceği ve uygun koşullarda alanlar yok.” dediler.

Vatandaşları dinleyen İyi Parti Büyükşehir Belediye Lider Adayı Kazım Yücel de “Sokak size her şeyi anlatıyor. Artık vatandaşlar AK Parti krallığından korkmuyor. Endişe dağlarını yıkmışlar. Herkes açık açık bizlere görüşlerini, tenkitlerini ve tekliflerini söylüyor. Gönül ister ki projelerimizi insanlara anlatalım. Ekonomik badireler, minimum fiyat, emekli maaşları her şeyin önüne geçmiş durumda. Vatandaşa bir projeden bahsederken husus dönüp dolaşıp tekrar emekli maaşlarına, ekonomik sıkıntılara geliyor. Bu seçimi ekonomik korkular etkileyecek. Vatandaşlar AKP’ye dur diyecek. Bu net. Artık bunu da gözlemiyorlar. Bazen göz yaşlarına hakim olamayan insanlara şahit oluyoruz. Aç yatağa giriyoruz diye ağlıyorlar. Kendilerini bu duruma getirenlere de veryansın ediyorlar ve sorumluları da biliyorlar. Kentin başka hususlarına giremiyoruz bile. Fakat vatandaş değişim bekliyor, bu net. Bu değişimin de bizimle olacağına inanıyor. Vatandaşlar İYİ’leri bekliyor. Değişim Kazım Yücel’le başlar diyorlar” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir