Fransa’da ‘eşine tokat attı’ iddialarını kabul etti ve istifa etti

Fransa’da milletvekili Adrien Quattennes, basında çıkan ifşaların akabinde istifa etti.

Adrien Quattenens, boşanma sürecinde olduğu eşine “tokat attığı” iddilarını kabul etti ve bu hareketten “çok pişman” olduğunu söyledi.

Quattennens, tezleri kabul etmesinin akabinde Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) partisindeki “koordinatörlük” vazifesinden ayrıldığını duyurdu.

Quattennens Twitter’da yaptığı açıklamada, “İstifam aksiyoncuları ve bana inanan herkesi korumak için LFI’deki koordinatör durumumdan ayrılıyorum” dedi.

Quattennens çifti ifşanın akabinde yaptıkları ortak açıklamada, “özel hayatlarına saygı” talebinde bulundu.

32 yaşındaki Quattennens, LFI partisi lideri Jean-Luc Melenchon’un halefi olarak gösteriliyordu.

Melenchon, Quattennens çifti için “Medya röntgenciliği ve toplumsal medya, Adrien ve Celine’in boşanmasında kendisini gösterdi. Adrien bütün sorumluluğu kendi üstüne aldı. Adrien’e güveniyorum ve sevgimi gösteriyorum” açıklamasında bulundu.

“ACIKLI BİR TEPKİ”

Kadınlara yönelik şiddeti tedbire konusunda ön saflarda bulunan LFI, bu yıl skandal ile çalkalanıyor. LFI’da daha önce, parti üyeleri Taha Bouhafs ve Eric Coquerel’in cinsel istismar hadiseleri ortaya çıkmıştı

Sosyal Siyasetler komitesinde hizmet veren Senatör Melanie Vogel, Melenchon’un açıklamasını “Başka bir dünya” olarak niteledi.

Sosyalist Parti kurul lideri Luc Broussy, “Melenchon’un reaksiyonu içler acısı. Bir kere daha çağdaş, humanist ve feminist solun liderliğini üstlenmekteki acizliğini gösterdi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir