Erdoğan’ın mitingi öncesi İzmir’de polis ablukası

İZMİR – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, 14 Mayıs seçimleri kapsamında İzmir’de miting düzenliyor. Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenecek miting öncesi polisin Alsancak’taki ağır tedbiri dikkat çekti. Birçok noktada yollar trafiğe kapatılırken, Alsancak’a çıkan güzergahların tamamına resmi ve sivil polis takımları yerleştirildi. Meydana çıkan orta sokaklar ise polis barikatları ile kapatıldı. Yeniden kordonda polis barikatları ile ablukaya alındı.

Miting öncesi, polis barikatları pek çok noktaya yerleşitirildi.

ALSANCAK’A VAPUR ULAŞIMI DURDURULDU

Öte yandan İzmir Valiliği, Erdoğan’ın mitingi gerekçesiyle Alsancak İskelesi’nin kapalı olacağını duyurdu. İZDENİZ’den yapılan açıklamada, İzmir Valiliği tarafından alınan emniyet önlemleri kapsamında seferlerin Pasaport İskelesi’nden devam edeceği belirtilerek, ”29 Nisan Cumartesi ve 01 Mayıs Pazartesi, İzmir Valiliği tarafından alınan emniyet önlemleri kapsamında, Alsancak İskelesi 08.00—20.00 saatleri ortasında kapalı olacaktır. Belirlenen saatler ortasındaki seferlere Pasaport İskelesi’nden devam edilecektir. Belirtilen tarihlerde, alınan ve alınabilecek olan emniyet önlemleri nedeniyle yaşanabilecek gecikme/iptal üzere aksiliklerin asgarî düzeyde kalmasının sağlanması gayesiyle gerekli tüm düzenlemeler planlanmıştır” denildi.

ÇEVRE VİLAYETLERDEN OTOBÜSLERLE GELDİLER

Hazırlıkları AK Parti İzmir Vilayet Teşkilatı tarafından yapılan miting için İzmir’in ilçeleri başta olmak üzere birçok vilayetten otobüs kaldırılması dikkat çekti. İstanbul ve farklı vilayetlerin plakalarının yer aldığı otobüsler mitinge katılacakları alana getirildi. Yine sokaklara AK Parti ve MHP flamaları asılırken, Alsancak Gar’a Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan pankart asıldı. Erdoğan’ın mitingde yapacağı konuşmanın ardından Bayraklı Şehir Hastanesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilen Alsancak İnhisar Fabrikası Kültür-Sanat Kompleksi ile tekrar yapılan İktisat Kongresi binasının açılışını yapması bekleniyor. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir