Buğra Kavuncu’ya saldıran şüpheliye adli para cezası

Bakırköy 11’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nin İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu ‘Basit yaralama’ suçundan ve duruşma görülmeden yürütülen davanın gerekçeli kararında, sanık Sinan Oral’ın son savunmasına yer verildi.

Oral’ın son savunmasında Kendisini görünce bakıştık. Bana imalı bakması nedeni ile kendisine kolumu savurdum. Ben milliyetçi birisiyim, kendisini paylaşımlarından dolayı sevmiyordum. Kolumu savurduktan sonra olay yerinden taksiye binip kaçtım. Bu olay önceden kurgulanmış değildir, anlık gelişmiştir. dedi.

Bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı

Mahkeme, sanık Oral’ın ‘Basit yaralama’ suçundan bin 500 TL adli para cezasına çarptırılmasına, bu cezanın da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

 

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki Buğra Kavuncu’nun 20 Ağustos 2021 günü, saat 14.00 sıralarında özel bir televizyon kanalının Bakırköy stüdyosunda programa katıldığı, program sonrasında cadde üzerinde şüphelinin müştekiye yönelerek herhangi bir şey söylemeden yumruk attığı ve olay yerinden uzaklaştığı belirtildi.

Sanık Sinan Oral’ın basit yaralama suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir