Alman taraftarlar İtalya’da polisle çatıştı

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 çeşidi rövanş karşılaşmalarında İtalya temsilcisi Napoli ve Almanya temsilcisi Eintracht Frankfurt ortasında İtalya’da oynanan maç öncesinde Alman taraftarlar polisle çatıştı.

Avrupa futbolunun kulüp seviyesindeki en kıymetli tertibi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 çeşidi rövanş karşılaşmalarında İtalya temsilcisi Napoli ve Almanya temsilcisi Eintracht Frankfurt ortasında TSİ 23:00’te başlayan maç öncesinde İtalya sokakları karıştı.

Napoli’ye gelen Eintracht Frankfurt taraftarları İtalyan polisi ile çatıştı. Çok sayıda kişi restoranlara ve etraftaki mağazalara sığınırken, öfkeli taraftarlar araçları ateşe verdi. Polisin göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği kalabalık ağır uğraşlar sonucu otobüslere bindirilerek otellerine gönderildi. Napoli Belediye Başkanı Gaetano Manfredi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kabul edilemez bir savaş ortamı. Halkın can güvenliğini sağlamak için harekete geçen polislere teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

Öte yandan, geçtiğimiz 21 Şubat’ta Almanya’da İtalya Serie A lideri Napoli ve Eintracht Frankfurt’un karşı karşıya geldiği maç öncesinde yeniden gerginlik yaşanmış ve İtalya İçişleri Bakanlığı da kamu güvenliği nedeniyle Alman tarafların İtalya’daki maçı stattan izlemesini yasaklamıştı. Napoli ve Eintracht Frankfurt’un 21 Şubat’ta karşı karşıya geldiği maç İtalya’nın 2-0’lık galibiyetiyle sonlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir