İzmir 2023’e Gülşen’le girdi

İzmirliler 2023 yılına Gündoğdu Meydanı’nda “merhaba” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kutlama programı 21.00’de DJ Özgür Güler’in performansıyla başladı. 22.30’da ise sahneye Gülşen çıktı. Uzun bir ortadan sonra birinci halk konserini İzmir’de veren Gülşen, binlerce İzmirlinin alkışlarıyla karşılandı.

SOYER’DEN GÜLŞEN’E ZEYTİN FİDANI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sahneye çıkarak Gülşen’e zeytin fidanı armağan etti. “Muhteşem bir akşam, harikasın İzmir” diyerek kelamlarına başlayan Lider Tunç Soyer, “Gülşen hepimizin içini ısıttın, 4,5 ay sonra birinci konserine İzmir’de konut sahipliği yapmaktan çok memnunuz. Yeterli ki geldin, uygun ki varsın. Bu zeytin fidanı İzmir’in müsamahasının, ölümsüz dostluğumuzun simgesi olsun. Diliyorum İzmir’e yerleştiğin vakit konutunun bahçesine dikeceksin” dedi.

“BİR ŞEY DEĞİŞECEK, HER ŞEY DEĞİŞECEK”

İzmirlilere seslenen Lider Tunç Soyer, “Bugün orijinal bir yıla giriyoruz. Süper bir yıl olacak göreceksiniz. Bugün tıpkı vakitte 100 yıl evvel Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin ikinci yüzyılının başlangıcı. Tıpkı 100 yıl evvel olduğu üzere tekrar büyük bayramlarla, büyük mutluluklarla yaşayacağız bu yılı göreceksiniz. Tekrar sıkı sıkıya sarılacağız birbirimize. Hayallerimiz gerçek olacak. Hiç kuşkunuz olmasın, bir şey değişecek, her şey değişecek. Canım İzmir, canım İzmirliler, çok yaşayın” dedi.

GÜLŞEN: HEPİMİZİN MUHTAÇLIĞI OLAN ŞEY BARIŞ

Zeytin fidanı için teşekkür eden Gülşen ise “Her İzmir konserinde bunu lisana getiriyorum, İzmirli olmayı. Bir gün ben İzmir’de yaşıyor olacağım. Bunu biliyorum ve hissediyorum. Bunu söylüyorum, hissediyorum, çağırıyorum hayatıma. Şu an burada olmak bile, İzmir’i düşünmek bile benim içimi açıyor. Bu zeytin ağacı ile ülkemiz için, tüm dünya için, ailelerimiz ve tüm insanlarımız için barış yılı olsun. Hepimizin muhtaçlığı olan şey barış ve olağanüstü bir yıl” dedi.
Şarkılarıyla İzmirlileri coşturan Gülşen, saatler 23.59’u gösterdiğinde İzmirlilerle yeni yıl için geri saydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir